Skip To Main Content

Staff Search

Lauren Anicich

Full Day Kindergarten

Victoria Barnett

Special Education Paraprofessional

Christine Bauer

Special Education Paraprofessional

Michelle Bell

Grade 5

Bradley Besand

Traveling Orchestra

Courtney Brown

Secretary

Kaitlyn Cain

Special Education Speech Language Pathologist

Brian Carroll

Special Education Staff

Laura Clar

Librarian

Carly Clonts

Special Education Diagnostic Intern

Madeline Coffin

Special Education Teacher

Sarah Cunningham

Custodian 2

Marquisha Davis

Special Education Paraprofessional

Robin Declue

Secretary

Jessica Dietzman

Secretary

Gretel Espinoza Fonseca

Child Nutrition Assistant

Stacey Evans

Grade 4

Rachel Frey

Grade 5

Jennifer Gibbs

Custodial Trainee;Special Education Paraprofessional

Cindy Grieshaber

Special Education Paraprofessional

Kevin Griffin

Art

John Hartmann

Math Intervention

Heather Herweck-Luckner

Reading (Building)

Barbara Hessel

Special Education Physical Therapist

Cory Hoots

Physical Education

Kayla Italiano

Full Day Kindergarten

Alison Job

Special Education Social Worker

Deborah Johnson

Special Education Teacher

Yaney Kelly

Child Nutrition Assistant

Cindy Kitchen

Nurse

Joshua Knight

Traveling Physical Ed Teacher

Mary Kram

Special Education Teacher

Angela Leary

Grade 4

Anna Linton

Special Education Aba Associate

Anthony Marcellino

Grade 3

Kendall Mays

Grade 1

Margaret Mendoza

Grade 4

Shannon Meriwether

Grade 1

Emily Milligan

Special Education Administrator

Michelle Morrell

Full Day Kindergarten

Jessica Muzzy

Grade 3

Bonnie Nemkovich

Esol

Mary Patterson

Child Nutrition Assistant

Haley Pauk

Grade 5

Andrea Peckham

Classroom Assistant

Catriena Pinson

Elementary Child Nutrition Mgr;Summer School Cn

Missy Poertner

Physical Education

Bridget Poston

Trv Social Worker

Rachel Puleo

Vocal Music

Patricia Reh

Special Education Occupational Therapist

Jocelyn Reynolds

Full Day Kindergarten

Amanda Ryman

Counselor

Carrie Santel

Traveling Reading Teacher

Michelle Schultz

Grade 5

Lindsay Scott

Classroom Assistant

Mukherjee Sengupta

Special Education Paraprofessional

Randi Sexton

Special Education Teacher

Kenneth Shank

Custodian 2

Stephen Shickman

Custodian Lead

Casey Sickinger

Grade 2

Anna Strawhun

Special Education Paraprofessional

Emily Swoboda

Grade 1

Andrea Thompson

Grade 2

Anna Thompson

Special Education Speech Language Pathologist

Hannah Tounsand

Special Education Nurse

Zach Venturella

Grade 4

Joshua Walz

Principal Elementary

Julie Ware

Grade 2

Dani Wedel

Grade 2

Kimberly Wilhelm

Grade 3

Mollie Woehlke

Reading

Teresa Wolz

Special Education Teacher

Jennifer Yuede

Administrative Intern Elem